Plej-of:Partizan u finalu

mandicpeteracU uzbudljivoj, do kraja neizvesnoj trećoj utakmici finala plej-ofa Partizan je, posle peteraca, savladao Crvenu zvezdu. Crno-beli će se u finalnoj seriji koja se igra do tri pobede  za titulu boriti sa Radničkim, koji će biti domaćin prvog meča 9.maja.

Partizan – Crvena zvezda 11:10 (1:2, 0:2, 2:1, 4:2, 4:3)

Bazen Banjica. Gledalaca:1.500. SudijeVlašić (Zagreb), Franulović (Rijeka). Igrač više: Partizan 10 (3), Zvezda 8 (3). Peterci: Parizan 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (15 odbrana), Gilen, Mandić 3, Vico, Subotić, Repanović 1, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković, Stojanović, Asanović, Stojković, Lazić 1. Trener: Vujasinović.

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 1, Drašović, Tankosić, Tomašević, Eškert 1, Bijelić, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Njegovan, Rackov 1, Obradović 1, Draksimović, Šormaz. Trener: Savić.

Peterci: 0:1 S. Rašović, 1:1 Mandić, 1:2 Njegovan, 2:2 Asanović, 2:2 V. Rašović prečka,3:2 Tanasković, 3:3 Bijelić, 4:3 Jakšić, 4:3 Ranđelović promašuje.

Zvezda je vodila na početku drugog poluvremena sa 5:1. Partizan je velikim preokretom poveo sa 7:5, ali golovima Strahinje i Viktora Rašovića, 49, odnosno 9 sekundi pre kraja Zvezda je izborila peterce. U penal seriji crno-beli su bili spretniji i uspešniji.