Partizanovi 13-godišnjaci prvaci države

Sezona prvenstava Srbije za mlađe kategorije završena je finalnim turnirom za 13-godišnjake.

Titulu za ovaj uzrast osvojio je Partizan.

Završni turnir šampionata države za igrače rođene 2004. i mlađe održan je u Novom Sadu. Crno-beli su ubedljivo pobedili sva tri rivala: Crvenu zvezdu, Vojvodinu i Radnički. Partizan je ove sezone osvojio i Kup Srbije za ovaj uzrast.

Crvena zvezda, drugi predstavnik Vaterpolo saveza Beograda, zauzela je četvrto mesto. Posle poraza od Partizana u prvom kolu, crveno-beli su odigrali nerešeno sa Radničkim (6:6), pa je odlučila maratonska penal serija posle koje je Radnički došao do dva boda, a Zvezdi je pripao bod (15:14). U odlučujućem susretu za bronzu Zvezda je izgubila od Vojvodine.

1. kolo: Partizan – Crvena zvezda 18:6, Radnički – Vojvodina 8:5.
2. kolo: Radnički – Crvena zvezda 15:14-peterci (6:6), Partizan – Vojvodina 10:3.
3. kolo: Partizan – Radnički 12:4, Vojvodina – Crvena zvezda 5:3

Plasman