Prvenstvo Srbije (2001): Banjica prvak države za starije juniore

Ekipa Banjice osvojila je titulu šampiona države za starije juniore (19-godišnjaci).

U meču za zlato na finalnom turniru , odigranom u Šapcu, Banjica je pobedila gradskog rivala Crvenu zvezdu 11:5.

Dva beogradska kluba su do meča za zlato došli bez poraza. U takmičenju po grupama osvojili po maksimalnih šest bodova.

U prve dve četvrtine finalnog duela vodila se izjednačena borba, mada Banjica je većim delom prvog poluvremena bila u vođstvu. Posle druge četvrtine, Banjica je imala malu prednost (5:4). U drugom poluvremenu, Banjica je preuzela kontrolu i dominirala do kraja utakmice.

Bronzu je osvojio kragujevački Radnički, koji je u meču za treće mesto pobedio domaći Šabac, osvajača ovogidšnjeg Kupa, sa 10:6. U beogradskom derbiju za sedmo mesto, Novobegradski vukovi su pobedili Zemun 15:8.