Banjica bez greške do prvog mesta u kvalifikacijama za Kup za 17-godišnjake

Ekipa Banjice osvojila je prvo mesto u kvalifikacijama VSB za Kup Srbije za 17-godišnjake.

Banjica je bila domaćin finalnog turnira, na kome je ostvarila ubedljive ponede nad Singidunumom i Novobeogradskim vukovima. Iz prve faze prenela je trijumf nad Crvenom zvezdom, pa je prvo mesto obezbedila sa maksimalnih devet bodova.

Crvena zvezda je došla do drugog mesta posle veoma izjednačene borbe.

Crveno-beli su u prvom kolu Fajnal fora savladali Vukove 14:13 u vrlo uzbudljovj utakmici. Pobedu su obezbedili u poslednjem napadu. Vukovi su imali šansu za izjednačenje, ali Zvezda je sačuvala sva tri boda. U drugom kolu, Crvena zvezda i SIngidunum su se sastali u duelu koji je odlučivao o prvom mestu. Posle četiri četvrtine rezultat je bio 8:8. Singidunum je slavio trijumf posle peteraca 12:9, ali crveno-belima je bio dovoljan i bod da zadrže drugu poziciju, ispred Vukova i Singidunuma.

Sve četiri ekipe plasirale su se u polufinale Kupa, koje je na programu u januaru.

FInalni turnir kvalifikacija VSB za Kup Srbije 2021/22 (2005.godište i mlađi)

Crvena zvezda – Vukovi 14:13
Banjica – Singidunum 10:5

Banjica – Vukovi 12:5
Crvena zvezda – Singidunum 9:12 (peterci, 8:8)

Rezultati preneti iz prve faze: Banjica – Crvena zvezda 10:4, Singidunum – Vukovi 8:11.

1. Banjica 9
  2. Crvena zvezda 4