Kup Evrope: Zvezda ubedljivo poražena u Dubrovniku

Naslovna fotografija: vaterpolisti Crvene zvezde (Foto: Slobodan Sandić)

Crvena zvezda je u prvom meču četvrtfinala Kupa Evrope doživela ubedljiv poraz. Jug je večeras u Dubrovniku u prvom meču četvrtfinala savladao crveno-bele 15:9 (5:1, 5:3, 1:2, 4:3).

Domaćini su dominirali u uvodnim minutima. Poveli su sa 5:0, a Zvezda je do prvog gola došla u 7. minutu, kad je Marko Radović iskoristio igrača više.  Jug je u drugoj deonici vodio sa 9:2, a na poluvremenu je bilo 10:4.

Početkom treće deonice, kod rezultata 11:4, Dušan Vasić je dobio crveni karton, isključen je bez prava zamene, pa su crveno-beli u naredna četiri minuta imala igrača manje. Posle toga Zvezda je zaigrala bolje, ali nedovoljno da se vrati u meč.  Tokom četvorominutnog isključenja, crveno-beli nisu primili ni jedan, a postigli dva gola, pa su na poslednjem odmoru bili pet golova iza rivala (6:11). Jug je u poslednjoj četvrtini diktirao ritam. Uz dobru realizaciju igrača više stekao je osam golova prednosti – 15:7. U završnici su Basara i Vukićević ublažili poraz.

Revanš u Beogradu je 27. aprila. Međutim, Zvezda i Jug će ponovo odmeriti snage već u petak, na drugom turniru Premijer Regionalne lige u Splitu.

Jug – Crvena zvezda 15:9 (5:1, 5:3, 1:2, 4:3)

Jug: Popadić, Prkoča, Đerković 1, Merčep, Joković 3, Mozara 2, Daube 1, Kabanjas 3, Kržić, Burić 2, Grgurevic, Žuvela 3, Brzica.
Crvena zvezda: Mišović, Bursać 1, Danković, Marković, Subotić 1, Vasić 1, Gogov, Basara 2, Vukićević 2, Lukas, Milojević, Radović 2, Ivanović.

Isključenja: Jug 9, Crvena zvezda 14 (i jedno isključenje bez prava zamene). Peterci: Jug 1 (1), Crvena zvezda 1 (0).