Prvenstvo Srbije (2004): Dve ekipe Banjice, Singidunum i Zvezda u polufinalu

Dve ekipe Banjice, Crvena zvezda i Singidunum predstavljaće Vaterpolo savez Beograda u polufinalu Prvenstva Srbije za 17-godišnjake (2004.godište i mlađi).

Utakmice preliminarne faze beogradskih kvalifikacija odigrane su na bazenima “11.april” i Banjica.

Druga ekipa Banjice je osvojila prvo mesto u Grupi A (“11.april”), ispred Crvene zvezde, Novobeogradskih vukova i Palilule. Odigrano je nekoliko zanimljivih utakmica, a najuzbudljiviji duel bio je susret Banjice 2 i Vukova u poslednjem kolu. Vukovima je bila neophodna pobeda u regularnom toku meča da bi prošli dalje. Posle velike borbe susret je završen nerešeno, čime je Banjica sačuvala prvu poziciju, a posle peteraca slavila je i pobedu.

Singidunum je sa tri ubedljive pobede stigao do prvog mesta u Grupi B na Banjici. Domaćin Banjica 1 je zauzela drugo mesto, a bez plasmana u polufinale ostali su Zemun i Vračar.

Četiri ekipe koje su prošle dalje će, pre polufinala, igrati na završnom turniru beogradskih kvalifikacija. Banjica 2 i Singidunum su na završni turnir preneli po tri boda, Banjica 1 i Crvena zvezda će startovati bez bodova.

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije 2020/21 za 17-godišnjake

Grupa A (SRC “11.april”)

Prvo kolo
Crvena zvezda – Banjica 2 8:13
Vukovi – Palilula 13:5

Drugo kolo
Palilula – Banjica 2 3:18
Crvena zvezda – Vukovi 14:12

Treće kolo
Palilula – Crvena zvezda 7:17
Vukovi – Banjica 2 16:17 – peterci (12:12)

Konačan plasman: 1. Banjica 2 8, 2. Crvena zvezda 6, 3. Vukovi 4, 4. Palilula bez bodova.

Grupa B (SC “Banjica”)

Prvo kolo
Zemun – Singidunum 4:24
Banjica 1 – Vračar 19:1

Drugo kolo
Vračar – Singidunum 1:28
Banjica 1 – Zemun 19:4

Treće kolo
Zemun – Vračar 11:10
Singidunum – Banjica 1 12:3

Konačan plasman: 1. Singidunum 9, 2. Banjica 1 6, 3. Zemun 3, 4. Vračar 0.

Snimci utakmica na YouTube kanalu “Studio Rakita”.