Završena prva faza Super lige: Dva meča – 69 golova

Osmim kolom završena je prva faza Super lige Srbije za muškarce.

U dva duela klubova koji će se boriti za plasman od 1. do 6. mesta postignuto je Utakmicama osmog kola završena je prva faza Super lige.

Oba susreta su odigrana na bazenu “11. april”, a postignuto je ukupno 69 golova Novi Beograd je formalno bio gost u meču sa Partizanom i savladao crno-bele (3:4, 4:0, 4:4, 7:5). U drugoj četvrtini, šampion je preuzeo kontrolu i ostvario solidnu prednost. Kod Novog Beograda istakao se Skumpakis sa četiri gola, kao Radulović i Vlahopulos sa po tri su bili najefikasniji.  Gladović je postigao četiri gola za Partizan, Maltežanin Kutalaj je bio trostruki strelac.

U meču B grupe je bilo još više golova. Crvena zvezda je kao gost pobedila Vukove 23:15 (5:4,5:1, 6:6, 7:5). Čak 24 gola su pala u 16 minuta drugog poluvremena što dovoljno govori o odnranama. Gajić i Gogov su postigli po četiri, Bursać i Basara po tri za pobednika dok su Vitorović i Andrin sa tri gola bili najefikasniji kod poraženih.

Liga će biti nastavljena u martu. Pre plej-ofa biće odigrano još šest kola. Timovi koji su u prvoj fazi bili u A grupi sastaće se protiv timova iz B grupe.

Super liga Srbije, osmo kolo

Grupa 1 – 6. mesto

Grupa A: Partizan – Novi Beograd 13:18 (4:3, 0:4, 4:4, 5:7). Slobodan Šabac.

Grupa B: NBG Vukovi – Crvena zvezda 15:23 (4:5, 1:5, 6:6, 4:7). Slobodan: Radnički

Zajednička tabela: 1. Novi Beograd 12, 2. Crvena zvezda 11, 3. Radnički 7, 4. Šabac 5, 5. Partizan 1, 6. NBG Vukovi 0.

Grupa 7  – 12.mesto

Grupa A: Proleter – Stari grad 11:7 (2:1, 2:1, 2:3, 5:2). Slobodna Vojvodina.

Grupa B: Valis – Taš 22:10 (7:2, 6:3, 5:2, 4:3). Slobodan Nais.

Zajednička tabela: 7. Valis 12, 8. Proleter 10, 9. Vojvodina 6, 10. Nais 5, 11. Stari grad 2, 12. Taš 1.

Prva A liga, peto kolo

Zemun je pobedom nad Bečejem u derbiju ostao jedini neporaženi klub u ligi i učvrstio se na čelu tabele.

Beograd – ŽAK 21:8 (4:1, 6:2, 4:2, 7:3)

Zemun – Bečej 11:9 (2:4, 5:2, 3:2, 1:1)

Mladost – Spartak Patent Co. odloženo

Banjica – Sava utorak

Plasman: 1. Zemun 15, 2. Beograd 13, 3. Bečej 11, 4. Banjica (meč manje) 9, 5. Sava (meč manje) 3, 6. Mladost (meč manje) 3, 7. Spartak (meč manje) 0, 8. ŽAK 0.

Prva B liga, peto kolo

Rasina – TENT 10:16 (1:6, 2:4, 2:4, 5:2)

Košutnjak – Palilula 18:8

BVK Radnički – Singidunum 8:13 (2:3, 2:3, 2:4, 2:3)

Taurunum – Valjevo 20:14 (1:5, 6:4, 3:2, 10:3)

Dorćol – Vračar u sredu

Plasman: 1. Singidunum 15, 2. TENT 12, 3. Palilula 12, 4. Vračar (meč manje) 9, 5. Dorćol (meč manje) 6, 6.Taurunum 6, 7. BVK Radnički 6, 8. Košutnjak 3, 9. Rasina 3, 10. Valjevo 0.