Srbija brojala do 22 protiv Izraela u Zagrebu

Srpski vaterpolisti su trijumfom nad Izraelom od 21 gola razlike –  22:1 (6:0, 5:0, 5:1, 6:0) došli do prvih bodova na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

„Delfini“ su bili veliki favoriti u prvom meču C grupe u Zagrebu, a u meč su ušli vrlo ozbiljno. Disciplinovanom igrom u odbrani srpski vaterpolisti nisu dozvoljavali Izraelcima da se približe golu i razigravaju centre. Rival je pokušavao uglavnom šutevima iz daljine, ali oni nisu predstavljali veliku opasnost. Golmani naše ekipe Branislav Mitrović (prvo poluvreme) i debitant Radoslav Filipović (drugo poluvreme) nisu imali previše posla.

Napad je bio na visini zadatka, srpski vaterpolisti pogađali su sa svih pozicija. Izrael je do jedinog gola došao u 23.minutu iz peterca. Do tada su srpski igrači 15 puta zatresli mrežu. Bez obzira što je pobeda bila obezbeđena mnogo pre kraja, izabranici Uroša Stevanovića su i u poslednjoj četvrtini igrali angažovano i stigli do trijumfa od 21 gola razlike.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Marko Radulović sa četiri gola.

Srbija je igrala u sastavu: Mitrović, Mandić 2, S.Rašović 3, Ranđelović 3, Lazić, Radulović 4, Drašović 3, N.Jakšić 3, Milojević 2, Ubović, Lukić 1, V. Rašović 1, Filipović.  Selektor Uroš Stevanović je odlučio da meč sa tribina prate Nemanja Vico i Petar Jakšić.

Igrač više: Srbija 8 (5), Izrael 5 (0).Peterci: Srbija 4 (4), Izrael 1 (1).

U nedelju Srbija igra sa najvećim rivalom u C grupi, Nemačkom (19:00). Nemci su danas pobedili Maltu 18:13 (6:5, 3:4, 6:2, 3:2)

Naslovna fotografija: Radomir Drašović (Foto: Slobodan Sandić/VS Srbije)

EP za muškarce, prvo kolo

Divizija 2

Grupa C (Zagreb): Srbija – Izrael 22:1, Nemačka – Malta 18:13.

Grupa D (Dubrovnik):Slovačka – Slovenija 11:7, Holandija – Rumunija 8:12.

Divizija 1

Takmičenje u Diviziji 1 počelo je juče. Oba meča u A grupi rešena su tek posle peteraca. Hrvatska je pobedila Španiju 14:12, a Crna Gora – Francusku 20:19. Prvoplasirani i drugoplasirani iz C grupe će u baražu odmeriti snage sa trećeplasiranim i četvrtoplasiranim iz Grupe A.

U B grupi, u Zagrebu, Italija je lako izašla na kraj sa Gruzijom 22:5, a Grčka je pobedila podmlađeni sastav Mađarske 10:8.

Grupa A (Dubrovnik): Španija – Hrvatska 12:14 (peterci, 9:9), Crna Gora – Francuska 20:19 (peterci, 10:10)

Grupa B (Zagreb): Italija – Gruzija 22:5, Grčka – Mađarska 10:8