Vaterpolistkinje Srbije u osmini finala EP; Češka rival za prvo mesto u grupi

Vaterpolistkinje Srbije plasirale su se među 12 najboljih selekcija na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu. U drugom kolu pobedile su Rumuniju 15:4 (4:1, 4:1, 4:2, 3:0) i kvalifikovale se za osminu finala. U nedelju će se sastati sa Češkom (10:30) u meču koji će odlučiti pobednika C grupe.

Za razliku od jučerašnje utakmice protiv Turske, Srbija je protiv Rumunki dominirala od početka. Naša reprezentacija je povela sa 4:0. Rumunija je prvi gol postigla u poslednjo sekundi prve četvrtine. Srpkinje su istom ritmu nastavile i u drugoj deonici. U prva dva i po minuta druge četvrtine mrežu su pogađale Tijana Lukić, Ana Milićević i Sesilija Diaz Mesa, pa je Srbija brzo stigla do prednosti od 7:1. Do kraja poluvremena obe ekipe su postigle po gol. Tri minuta i 17 sekundi pre kraja, Srbija je golom Ane Milićević stigla do dvocifrenog vođstva – 14:4, a tri i po sekundi pre kraja Tijana Lukić je postavila konačan rezultat.

Srbija je protiv Rumunije igrala u sastavu: Travar, Švec 1, Trmčić, Milićević 3, Ljujić, Lukić 2, Radonjić 2, Mandić 2, Mesa 1, Ilić 2, Ratković 2, Zelić, Dulić. Selektor: Dragana Ivković

Sutrašnji rival, Češka, je do sada najprijatnije iznenađenje šampionata. Čehinje su juče iznenadile Rumuniju 13:12, a danas su u još jednom dramatičnom meču bile bolje od Turske 10:9 i osigurale plasman među 12 najboljih. Češka je pred poslednjih osam minuta imala četiri gola prednosti – 9:5. Turkinje su se probudile u poslednjoj deonici, izjednačile na 9:9, ali Fugnerova je golom u 31. minutu donela pobedu Češkoj.

Pobednik duela Srbija – Češka će se u osmini finala sastati sa četvrtoplasiranim timom iz Grupe A, a najverovatnije je da će to biti Hrvatska.

Naslovna fotografija: VSS/Slobodan Sandić