Treći trijumf srpskih dama u Ajndhovenu, sledi borba za plasman u Top 8

Srbija je takmičenje u Grupi C na Evropskom prvenstvu za žene u Ajnhovenu završila ubedljivom pobedom nad Češkom 15:4 (3:1, 4:0, 4:1, 4:2). Srpkinje su u tri kola zabeležile isto toliko pobeda i osvajanjem prvog mesta u grupi i ispunile prvi cilj na EP.

Sutra će se u osmini finala sastati sa Hrvatskom, četvrtoplasiranom selekcijom iz A grupe.

Čehinje, koje su u prva dva kola iznenadile Tursku i Rumuniju, su odolevale samo u uvodnim minutima. U završnici prve četvrtine rezultat je bio 1:1. Srpkinje su poslednja dva minuta prve deonice postigle dva gola, a kako je meč odmicao igrale su sve sigurnije. Popravile su realizaciju igrača više, odbrana, predvođena golmankama Nikolinom Travar (prvo poluveme) i Majom Lizi Dulić (drugo poluvreme) je odlično funkcionisala. Razlika u kvalitetu je došla do izražaja i Srbija je serijom od 9:0 stigla do vođstva od 10:1 sredinom treće četvrtine. Do kraja su uvećale razliku na 11.

Kao i u prethodna dva meča, protiv Rumunije i Turske, najefikasnija u našem timu bila je Ana Milićević sa četiri pogotka.

Sastav Srbije: Travar, Švec 1, Trmčić 1, Milićević , Šarac, Lukić 3, Radonjić 2, Mandić 2, Mesa 1, Ilić 1, Ratković, Zelić, Dulić.

Već u ponedeljak u 16 časova Srbija će se u duelu sa četvrtoplasiranom ekipom A grupi boriti za plasman u četvrtfinale.

Rival izabranica Dragane Ivković ć biti Hrvatska, koja je u prva tri kola A grupe doživela ubedljive poraze od ekipa iz svetskog vrha – Holandije, Grčke i Mađarske.

Naslovna fotografija: Hristina Ilić (Foto: Marsel ter Bals/Vaterpolo savez Srbije)

Evropsko prvenstvo za žene u Ajndhovenu, treći dan

Divizija 2

C grupa: Rumunija – Turska 9:7, Srbija – Češka 15:4.

Plasman: 1. Srbija 9, 2. Češka, 3. Rumunija 3, 4. Turska 0.

D grupa: Nemačka – Velika Britanija, Slovačka – Bugarska

Plasman: 1.Nemačka 6, 2. Velika Britanija 6, 3. Slovačka 0, 4. Bugarska 0.

Divizija 1

Grupa A: Holandija – Grčka 15:10, Mađarska – Hrvatska 17:2.
Plasman: 1. Holandija 9, 2. Grčka 6, 3. Mađarska 3, 4. Hrvatska 0.

Grupa B: Francuska – Izrael 16:8, Španija – Italija 14:8
Plasman: 1. Španija 9, 2. Italja 6, 3. Francuska 3, 4. Izrael 0.

Parovi osmine finala (8.januar): Mađarska – Češka, Hrvatska – Srbija, Francuska – Nemačka, Izrael – Velika Britanija.