EP za muškarce: Srbija bolja i od Nemačke

Muška reprezentacija Srbije je u drugom kolu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj pobedila Nemačku 14:6 (3:2, 5:2, 2:2, 4:0) i praktično osigurala prvo mesto u Grupi C Druge divizije.

Nemci su držali korak za olimpijskim šampionom do završnice prve deonice i rezultata 2:2. Tri sekunde pre kraj četvrtine, Marko Radulović je pogodio za 3:2 i u naredna tri dela Srbija je konstantno u vođstvu. Drugu četvrtinu pogocima su otvorili Nemanja Vico i Dušan Mandić golovima za 5:2. Selekcija Nemačke, koju kao selektor vodi Miloš Sekulić, nije se predavala, ali nije uspela da se približi našem timu. Samo je jednom smanjila na dva gola razlike (3:5). Srbija je  kontrolisala sva dešavanja u bazenu do poluvremena stigla do četiri gola prednosti, a u poslednjoj četvrtini obezbedila ubedljivu pobedu.

Od početka do kraja Srbija je igala ozbiljno u odbrani, što joj je omogućilo veliki broj šansi iz kontranapada, iz kojih je postigla četiri gola.

Sastav našeg tima u meču sa Nemačkom: Filipović, Mandić 3, S.Rašović 1, Ranđelović 1, Vico 2, Radulović 4, Drašović, N.Jakšić 2, Milojević, Ubović 1, P.Jakšić, V.Rašović, Mitrović.

Selektor Stevanović je u meču odmorio Đorđa Lazića i Nikolu Lukića, a šansu su dobili Nemanja Vico i debitant Petar Jakšić.

U poslednjem kolu Srbija se u utorak  (19 časova) sastaje sa Maltom u meču u kome treba da potvrdi čelnu poziciju u grupi.

Prvoplasirani tim C grupe će se u osmini finala verovatno sastati sa Francuskom.

Naslovna fotografija: Nemanja Ubović (Foto: VS Srbije/Slobodan Sandić)