Srbiji sedmo mesto na EP posle ubedljive pobede nad Rumunijom

Naslovna fotografija: Đorđe Lazić ispred gola Rumunije (Foto: VS Srbije/Slobodan Sandić)

Muška selekcija Srbije je ubedljivom pobedom nad Rumunijom u meču za sedmo mesto završila učešće na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Naši vaterpolisti su Rumune u današnjem meču u Zagrebu savladali sa 11 golova razlike 18:7 (5:1, 3:2, 4:1, 6:3).

Po treći put u poslednjih godinu i po dana, Srbija i Rumunija su se sastali na velikim takmičenjima. U meču za deveto mesto na EP 2022, Srbija je pobedila Rumune 17:1. Međutim, prošle godine, Rumunija je pobedila srpsku selekciju 17:14 u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta na finalnom turniru Svetskog kupa u Los Anđelesu.

Danas je Srbija pokazala da je rezultat u Los Anđelesu posledica lošeg dana srpskog tima. Srbija je sa po dva pogotka Dušana Mandića i Đorđa Lazića povela sa 4:0. Sredinom druge četvrtine bilo je 7:1. Rumuni su priši na 2:7 i 3:8. Srbija je na poslednjem odmoru imala osam golova prednosti. Iako je naša odbrana u prvih pet minuta četvrte deonice dozvolila Rumunima da postignu tri gola, uvećana je prednost. U 31.minutu, Srbija je stigla do dvocifrenog vođstva, golom Marka Radulovića sa igračem više za 17:7, a tačku je 26 sekundi pre kraja tačku stavio Nemanja Vico.

Najefikasniji u našem timu, sa po četiri gola, bili su Đorđe Lazić i Dušan Mandić.

Srbija je imala vrlo dobru realizaciju šuteva sa igračem više (9/12), a napravili su malo ličnih grešaka. Rumunija je imala samo četiri igrača više, a iskoristila je dva.

Srbija – Rumunija 18:7 (5:1, 3:2, 4:1, 6:3)

Srbija: Filipović, Mandić 4, S. Rašović 3, Ranđelović, Lazić 4, Radulović 2, Drašović 2, N.Jakšić 1, Vico 1, P.Jakšić, Lukić 1, V. Rašović, Mitrović. Selektor: Stevanović.

Rumunija: Tik, Belenjesi, Lutesku 1, Fulea, Vranćeanu 2, Prioteasa, Tepeluš 1, Neamtu 1, Kolodrovsči 1, Đorđesku, Judean, Vančik 1, Dragusin. Selektor: Rat.

Reprezentacija Srbije se danas vraća u zemlju, a ubrzo potom počinje i pripreme za Svetsko prvenstvo, na kome će se boriti za jednu od četiri olimpijske vize.

Zlato na 36.prvenstvu Evrope je osvojila Španija koja je posle velikog preokreta u finalu pobedila Hrvatsku 11:10 (3:5, 3:2, 2:3, 3:0). Hrvatska je posle tri deonice vodila sa 10:8. Domaćini i šampioni iz 2022, su tu prednost održavali do sredine poslednje četvrtine kada je Sanauha smanjio na 9:10. Tačku je stavio Alvaro Granados. Sjajni golgeter je izjednačio u 31. minutu, a 48 sekundi pre kraja, šraubom postigao pobednički gol – 11:10.