Kvalifikacije za Prvenstvo Srbije po novom formatu: Takmičenje u dve divizije

Beogradske kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za mlađe kategorije (Prvenstvo Beograda) igraće se po novom formatu. Sistem će biti isti kao i na Evropskom prvenstvu i na Svetskim šampionatima za juniorski i mlađe uzraste.

Ekipe će biti podeljene u po dve divizije. U svakoj uzrasnoj kategoriji u Diviziji 1 će biti po četiri kluba, a u Diviziji 2 ostali prijavljeni. Timovi su razvrstani u divizije prema plasmanu i rezultatima u kvalifikacijama za Kup Srbije.

Mečevi Divizije 1 će se igrati turnirski na istom bazenu, dok će se utakmice Divizije 2 održavati u više termina, na različitim bazenima, ali jedno kolo mora da bude odigrano u toku jedne sedmice, ukoliko rasporedom nije drugačije predviđeno.

Po završetku takmičenja po divizijama, trećeplasirani i četvrtoplasirani iz Divizije 1 će u baražu igrati protiv prvoplasiranog i drugoplasiranog tima u Diviziji 2. Pobednici baraž susreta prolaze na finalni turnir, gde će se pridružiti pobedniku i drugoplasiranom timu Divizije 1.

Kvalifikacije počinju naredne sedmice. Od 4. do 10. marta, susretima prvog kola kvalifikacija u Diviziji 2 za 12-godišnjake (2012. i mlađi) i 16-godišnjake (2008. i mlađi), dok će u istom periodu biti odigrani i prvi mečevi u Diviziji 2 za 14-godišnjake (2010. i mlađi)

Gradsko prvenstvo za vaterpoliste generacije 2006. i mlađe startovaće u maju u maju

Propozicije su identične propozicijama kvalifikacija za Kup Srbije, odigranih u prvom delu sezone.

Sastavi grupa Prvenstva Beograda/kvalifikacija VSB za Prvenstvo Srbije za mlađe kategorije, sezona 2023/24

2006.godište i mlađi (kraj kvalifikacija do 30. juna)

Divizija 1: Banjica 1, Vukovi, Banjica 2, Singidunum.

Divizija 2: Zemun, Crvena zvezda, Palilua, Stari grad, Košutnjak.

2008.godište i mlađi (kraj kvalifikacija  do 7.jula)

Divizija 1: Banjica, Palilula, Vukovi, Crvena zvezda

Divizija 2: Singidunum, Zemun, Stari grad, Košutnjak, Vračar, Taš

2010.godište i mlađi (kraj kvalifikacija do 23.juna)

Divizija 1: Partizan 1, Vukovi, Taš 1, TENT 1.

Diviziija 2: Košutnjak, Beograd, Zemun, Taš 2, Partizan 2, Crvena zvezda, Taurunum, TENT 2, Stari grad, Dorćol.

2012.godište i mlađi (kraj kvalifikacija do 7. jula)

Divizija 1: Partizan 1, Novi Beograd 11.april, Beograd 1, Zemun 1.

Divizija 2: Crvena zvezda, Partizan 2, TENT, Stari grad, Singidunum, Vračar, Zemun 2, Beograd 2, Dorćol, BVK Radnički

Raspored prve sedmice kvalifikacija

Za narednu sedmicu (4 – 10. mart) zakazani su sledeći mečevi

2010. godište: Taš 2- Stari grad, Partizan 2 – TENT, Crvena zvezda – Taurunum, Beograd – Dorćol, Zemun – Košutnjak, Taurunum – Partizan 2

2008. godište (prvo kolo): Singidunum – Taš, Zemun – Vračar, Stari grad – Košutnjak

2012. godište (prvo kolo):: Crvena zvezda – Radnički, Partizan 2 – Dorćol, TENT – Beograd 2, Stari gad – Zemun 2, Vračar – Singidunum.

Termini turnira Divizije 1

2012. godište: 29. mart – 31. mart