Kup Srbije (2006): Vukovi, Banjica, Partizan i Singidunum prošli dalje, beogradski F4 u nedelju

Vukovi, Partizan, Banjica i Singidunum plasirali su se na finalni turnir beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za igrače rođene 2006. i mlađe (16-godišnjaci).

Vukovi su u kvalifikacionoj grupi A u Obrenovcu osvojili prvo mesto, ispred Partizana. Odluka o prvom mestu pala je u četvrtom kolu. Posle velike borbe Vukovi su savladali Partizan 12:10 i obezbedili prvu poziciju.

U B grupi, odigranoj na bazenu Banjica, učestvovalo je pet ekipa, a domaća Banjica je ostvarila četiri ubedljive pobede. Najveći rival Singidunuma za drugo mesto bila je Crvena zvezda. Singidunum je crveno-bele pobedio već u prvom kolu. Na kraju se ispostavilo da je ta pobeda (10:6) bila ključna u trci za drugu poziciju.

Finalni turnir kvalifikacija VSB odigraće se na Banjici u nedelju, 13. februara (kompletan raspored na kraju članka).

Banjica – Vukovi (19.45)

Plasman pred prvo kolo: 1. Banjica 3, 2. Vukovi 3, 4. Partizan 9, 4. Singidunum 0

Sve četiri ekipe su se kvalifikovale u polufinale Kupa. Prvoplasirana i četvrtoplasirana ekipa iz Beograda će igrati u A, a drugoplasirana  i trećeplasirana u B grupi polufinala.

Prenosi i snjimci utakmica biće emitovani na YouTube kanalima VSB Live i Beoval Live.