Završnica gradskih kvalifikacija za Kup za 16-godišnjake 25. i 26. decembra

Finalni turnir beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za 16-godišnjake (2008. godište i mlađi) zakazan je za 25. i 26. decembar na bazenu “11.april”.

Uz domaćine, Novobeogradske vukove, učestvuju Palilula, Crvena zvezda i Banjica. Palilula i Vukovi na turniru startuju sa po tri boda preneta iz prve faze kvalifikacija. Prenosi  utakmica biće emitovani na YouTube kanalima Vaterpolo saveza Beograda

Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa za beogradskog “Fajnal fora” plasiraće se na finalni turnir Kupa. Osvajači trećeg i četvrtog mesta će imati šansu da se na završni turnir kvalifikuju kroz baražni turnir.

U skladu sa najavljenim promenama u pravilima međunarodnih takmičenja za mlađe kategorije, u Kupu Srbije za 16-godišnjake uvedena su posebna pravila. Utakmice se igraju na terenu dimenzija 25×20 metara.

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije za 16-godišnjake

FINALNI TURNIR

Ponedeljak, 25. decembar
Palilula – Crvena zvezda (20:30)
Vukovi – Banjica (21:30)

Utorak, 26. decembar
Banjica – Crvena zvezda (20:30)
Vukovi – Palilula (21:30)

Rezultati preneti iz prve faze: Palilula – Banjica 9:8, Vukovi – Crvena zvezda 14:9.

Prenosi  utakmica na YouTube kanalima Vaterpolo saveza Beograda