Srpkinje nadigrale Nemačku i nastavljaju borbu za deveto mesto na EP

Posle poraza od Hrvatske u osmini finala, ženska reprezentacija Srbije se vratila na put pobeda na  Prvenstvu Evrope u Ajnhdovenu i u četvrtak će igrati u meču za deveto mesto, protiv Izraela.

Posle velike borbe, Srpkinje su danas u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 12. pozicije savladale Nemačku 12:11 (5:1,2:4, 3:5,2:1)

Meč je imao sličan tok kao i jučerašnji duel sa Hrvatskom. Srbija je imala uspone i padove.Odlično je počela, a onda je usledio pad u igri. U jučerašnjem razigravanju Srbija je počela da posustaje u trećoj četvrtini, Hrvatska je napravila preokret i zabeležila pobedu.

Danas je do pada došlo već u drugoj deonici, ali naše vaterpolistkinje su ovaj put uspele da se vrate u meč i u uzbudljivoj završnici dođu do trijumfa.

Srbija je posle prve četvrtine vodila sa 5:1, a tri minuta pre kraja prvog poluvremena sa 6:2. Onda su Nemice preuzele kontrolu. Postigle su tri gola u nešto više od dva minuta i smanjile na 6:5. U završnici prvog poluvremena Jovana Radonjić je sa igračem više povisila na 7:5. Ipak, posle velikog odmora, Nemačka je nastavila da diktira ritam. Sredinom četvrtine su izjednačile na 7:7, a ubrzo i povele sa 8:7. Naš tim je izjednačio, ali Nemačka je stegla novo vođstvo. Srbija je sa dva gola (Švec i Ilić) vratila vođstvo (10:9). Međutim pred poslednju četvrtinu ekipe su bile izjednačene (10:10).

Kapiten Nada Mandić je sa dva gola u prva dva minuta poslednje deonice srpskoj selekciji donela vođstvo od 12:10. Ali, Nemice još uvek nisu rekle svoju poslednju reč. Srbija je dva gola prednosti čuvala do poslednjeg minuta. Tadaj je 55 sekudi pre poslednje sirene smanjila na 11:12 iz kontranapada. Srbija u svom poslednjem napadu nije iskoristila igrača više i Nemačka je imala šansu da u poslednjih 18 sekundi dođe do izjednačenja. Srbija je uspela da se odbrani i dođe do minimalne pobede..

Naslovna fotografija: Aniko Kovacs/European Aquatics

Srbija – Nemačka 12:11 (5:1,2:4, 3:5, 2:1)

Srbija:Dulić (5 odbrana), Švec 2, Šarac, Milićević 2, Trmčić, Lukić 1, Radonjić 2, Mandić 2, Diaz, Ilić 2, Ratković 1, Zelić, Travar. Selektor: Dragana Ivković.

Nemačka:Heinbihner (8 odbrana),Vosenberg 3, Sehafer , Ploc 4, I. Dike, G. Dike, Rik 1, Raj 1, Tadaj 2, Petiki, Šruve, Sopiadu, Oldenburg. Selektor: Triantafilu.

Sa Izraelom u četvrak

Sreda je prvi slobodan dan na EP u Ajndhovenu, pa će posle pet utakmica u pet dana naš tim najzad imati dan odmora. U četvrtak u 13.30, rival našeg tima u meču za 9. poziciju će biti Izrael, koji je danas pobedio Češku 18:5 (3:3, 4:0, 4:1, 7:1). Izraelke su u prvoj fazi prvenstva, kao šestoplasirana selekcija sa EP u Splitu u prvoj fazi igrale u Diviziji 1. U osmini finala su, pomalo neočekivano, poražene od Velike Britanije posle peteraca

EP za vaterpolistkinje, mečevi za plasman

8.januar

Osmina finala: Hrvatska – Srbija 11:8, Izrael – Velika Britanija 13:14 (peterci), Francuska – Nemačka 14:6, Mađarska – Češka 27:4.

Razigravanje od 13. do 16. mesta: Slovačka – Turska 10:13, Bugarska – Rumunija 6:18.

9.januar

Četvrtfinale: Španija – Hrvatska, Holandija – Velika Britanija, Grčka – Francuska, Italija – Mađarska.

Razigravanje od 9. do 12. mesta: Srbija – Nemačka 12:11, Izrael – Češka 18:5.

Za 13.mesto: Turska – Rumunija 7:3

Za 15. mesto:Slovačka – Bugarska 18:10