Regionalna liga: Novi Beograd na drugom mestu uoči poslednjeg turnira

Naslovna fotografija: Vučinić i Lukić, Novi Beograd (Foto: VK Novi Beograd/Miodrag Todorović)

Pet srpskih klubova je od srede do petka odigralo seriju mečeva u grupama za konačan plasman u Premijer regionalnoj ligi.

Novi Beograd je na bazenu “11.april” bio domaćin prvog turnira grupe za plasman od 1. do 5. mesta. Srbiju u grupi za titulu, sem Novobeograđana, predstavlja i Crvena zvezda. Dva beogradska kluba su u tri dana odigrali po tri meča protiv Jadrana iz Splita, Juga i Jadrana iz Herceg Novog.

Novi Beograd je upisao dve pobede i poraz. U prvom kolu savladao je Jadran iz Herceg Novog (15:13), a večeras i Jug (14:11), dok je u drugom kolu izgubio od splitskog Jadrana (12:14).

Zvezda je savladala Jadran HN (14:12), a poražena u duelima sa hrvatskim timovima Jugom (13:14) i splitskim Jadranom (7:10).

Bodovi iz međusobnih susreta srpskih klubova u naionalnom prvenstvu ligi i mečeva hrvatskih i crnogorskih predstavnika u prvoj fazi Regionalne lige su preneti u grupe za konačan plasman.

Trku trenutno vodi splitski Jadran sa 14 bodova, Novi Beograd ima 12, Jug 9, Crvena zvezda 3 i Jadran HN dva. Zvezda i Novi Beograd su odigrali po pet, a hrvatski klubovi i Jadran iz Herceg Novog po šest.

Liga se završava turnirom u Splitu od 11. do 13. aprila, gde će srpski timovi opet odigrati po tri meča protiv istih rivala, a ostali po dva meča. Novi Beograd i dalje ima šanse da se osvoji prvo mesto i titulu.

Radnički igra u grupi od 6. do 8, a Šabac i Partizan u grupi od 9. do 12. pozicije.

Grupa od 1. do 5. mesta

Prvo kolo

Prvog dana, Novi Beograd je teže od očekivanja pobedio Jadran iz Herceg Novog 15:13, dok je Zvezda ispustila pobedu protiv Juga. Dubrovčani su vodili sa 7:4. Zvezda je uspela da preokrene i povede sa 13:12, ali Lazić i Joković su doneli pobedu hrvatskom vicešampionu – 14:13.

Novi Beograd – Jadran HN 15:13 (4:3, 3:3, 4:5, 4:2)
Novi Beograd: Dobožanov, Martinović 1, Skumpakis 1, Granados 3,Vučinić, Ćetković, Drašović 1, Jakšić 3, Perković 1, Filipović 1, Lukić 1, Vlahopulos 2, De Mikelis, Radulović.

Jug – Crvena zvezda 14:13 (3:4, 4:2, 4:4, 3:3)
Crvena zvezda: Mišović, Bursać, Danković, Marković 1, Subotić 1, Vasić 2, Gogov 3, Basara 1, Vukićević 1, Seman 1, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Popović.

Drugo kolo

Zvezda je do prve pobede došla u drugom kolu beogradskog turnira. Puleni Aleksandra Filipovića su savladali Jadranom iz Herceg Novog 14:12. Beograđani su sve vreme imali prednost ali u prve dve četvrtine ona nikad nije bila veća od dva gola razlike. Zvezda se razigrala u drugom poluvremenu, stekla pet golova prednosti (12:7). Jadran se nije predavao, ali nije ugrozio pobedu Crvene zvezde, koja je upisala trijumf od dva gola razlike 14:12.

Splitski Jadran je boljom igrom u drugom poluvremenu iznenadio Novi Beograd – 14:12 (3:3,3:6, 5:2, 3:1). Činilo se posle dve četvrtine da će domaćin stići do očekivanih bodova. Novi Beograd je vodio i sa 10:6, ali potom je splitski tim, predvođen petorstrukim strelcem Lorenom Fatovićem, počeo da dominira.Gosti su izjednačili na 11:11. Novi Beograd, je petim pogotkom Alvara Granadosa poveo sa 12:11. Butić je sjajnim lob šutem 85 sekundi pre kraja izjednačio da bi Marinić-Kragić 21 sekundu pre kraja sjajnim pogotkom Jadranu dao prednost od 13:12. Filipović je posle deset sekundi, kada je njegov tim igrao sa golmanom u napadu šutirao u golmana. Potom je Pejković na kraju pogodio praznu mrežu.

Crvena zvezda – Jadran Herceg Novi 14:12 (5:4, 4:3, 4:2, 1:3)

Crvena zvezda: Mišović, Bursać 1, Danković 1, Marković, Subotić 4, Vasić, Gogov, Basara, Vukićević 2, Seman 1, Milojević 1, Radović 4, Ivanović, Popović. Trener Filipović.

Jadran Split – Novi Beograd 14:12 (3:3,3:6, 5:2, 3:1)

Novi Beograd: Dobožanov, Martinović, Skumpakis 1, Granados 5, Ćuk, Pijetlović, Vučinić 2, Jakšić 1, Perković, Filipović 1, Lukić, Vlahopulos 2, De Mikelis, Radulović. Trener Gocić

Treće kolo

Treće kolo je počelo susretom splitskog Jadrana i Crvene zvezde. Jadran iz Splita je tokom celog meča protiv Zvezde imao prednost, a pred poslednju četvrtinu je imao pet golova viška – 8:3. Zvezda je u poslednjih osam minuta ublažila poraz – 7:10.

Novi Beograd je turnir završio trijumfom nad Jugom 14:11 Dubrovčani su u uvodnim minutima vodili (1:0, 2:1, 3:2). Međutim, domaći tim je na vreme preuzelo kontrolu. Krajem druge četvrtine tim Živka Gocića je vodio sa 8:5, a u trećoj deonici uvećao razliku na četiri (11:7). Jug se približio početkom poslednje četvrtine (9:11), ali Novobeograđani su ubrzo golom Jakšića otišli na 12:9. U narednim minutima, dominirale su odbrane, a sve je rešio Marko Radulović pogotkom za 13:9 u 31.minutu.

Crvena zvezda – Jadran Split 7:10 (3:4, 0:2, 0:2, 4:2)

Crvena zvezda: Mišović, Bursać 2, Danković, Marković, Subotić 1, Vasić 1, Gogov, Basara, Vukićević 1, Seman, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Popović.

Novi Beograd – Jug 14:11 (5:4, 4:3, 2:1, 3:3)

Novi Beograd: Dobožanov, Martinović, Skumpakis , Granados 1, Ćuk , Pijetlović 1, Drašović 1, Jakšić 4, Perković 2, Filipović 1, Vučinić 1, Vlahopulos 1, De Mikelis, Radulović 1.

Plasman: 1. Jadran Split 14 bodova (6 utakmica), 2. Novi Beograd 12  (5), 3. Jug 11  (6), 3. Crvena zvezda 3 (5), 6. Jadran Herceg Novi 2 (6).

Grupa od 6. do 8. mesta

Radnički je grupi za plasman od 6. do 8. mesta odigrao dve vrlo uzbudljive utakmice na hrvatskom primorju. Solaris je u Šibeniku savladao Radnički 14:13 (3:3, 5:4, 4:2, 2:4). Večeras su Kragujevčani u Rijeci, došli do dva boda trijumfom nad Primorjem posle peteraca – 16:14 (5:3, 1:4, 2:3, 4:2, 4:2).

Radnički će 5. i 8. aprila biti domaćin Solarisu i Primorju.

Plasman: 6. Primorje 7 bodova (3 utakmice), 7. Solaris 3 (3), 8. Radnički 2 (2).

Grupa od 9. do 12. mesta

U grupi za opstanak takmiče se Partizan i Šabac. Partizan je ove sedmice igrao protiv zagrebačke Mladosti i Mornara u Obrenovcu, a Šabac je iste rivale ugostio na svom bazenu.

Partizan je u prvom meču sedmice poražen od Mladosti – 7:14 (4:4, 0:2, 0:5, 3:3), a potom je savladao Mornar 14:9 (4:3, 4:1, 2:2, 4:3).

Šabac je na svom bazenu savladao Mornar 13:9 (2:2, 4:3, 2:0, 5:4), a dan kasnije i Mladost 11:10 (0:3, 4.3, 3:2, 4:2) i obezbedio deveto mesto. Partizan je na 11.mestu i u preostala dva kola, koja će se igrati u Splitu i Zagrebu boriti za opstanak.

Poslednjeplasirani tim ispada iz lige, a osvajač 11. mesta će igrati protiv valjevskog Valisa u plej-autu.