Kup Srbije (2008): Banjica najbolja u glavnom gradu

Banjica je osvojila prvo mesto na vrlo zanimljivom finalnom turniru beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za 16-godišnjake (2008. godište i mlađi).

Tri ekipe su “Fajnal for”, odigran na bazenu “11.april”, završile sa po šest bodova – Banjica, Palilula i Novobeogradski vukovi. Četvrti učesnik bila je Crvena zvezda.

Palilula i Vukovi su na turniru startovali sa po tri boda. Banjica, koja je u prvoj fazi kvalifikacija izgubila od Palilule (8:9) je pred prvo kolo F4 bila bez bodova, ali zahvaljujući ubedljivim pobedama nad Vukovima (18:9) i Crvenom zvezdom (19:10) izborila čelnu poziciju.

Palilula je do poslednjeg kola imala šanse da turnir završi na prvom mestu, ali je posle poraza od Vukova u završnom meču turnira (14:15) pala na drugo mesto.

Banjica je u krugu tri ekipe sa istim brojem bodova imala najbolju gol razliku (+8), zahvaljujući trijumfu nad domaćim Vukovima. Palilula je po ovom kriterijumu druga, a Vukovi treći.

Banjica i Palilula su se plasirale na finalni turnir, dok će Vukovi i Zvezda igrati u baražnom turniru Kupa Srbije.

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije za 16-godišnjake

FINALNI TURNIR

Palilula – Crvena zvezda 18:9
Vukovi – Banjica 9:18

Banjica – Crvena zvezda 19:10
Vukovi – Palilula 15:14

Rezultati preneti iz prve faze: Palilula – Banjica 9:8, Vukovi – Crvena zvezda 14:9.

Plasman: 1. Banjica 6, 2. Palilula 6, 3. Vukovi 6, 4. Crvena zvezda 0.